piątek, 18 listopada 2016

Łazienka bez żadnej fugi

Przy projektowaniu domu w  pod Poznaniem, zmierzyłyśmy się z zadaniem „łazienka inna niż wszystkie”. Inna czyli jaka? Wybitnie odmienne kafle, wyjątkowe wzory, kolory…? Ciągle czułyśmy, że to nie to, ale do czasu, bo jak nie my to kto?  Wymyśliłyśmy – łazienka bez ani jednej fugi! I zaczęły się poszukiwania odpowiedniego materiału, który musiał spełniać wiele warunków. 
MIKROCEMENT – to specjalistyczna, bardzo cienka zaprawa, którą możemy pokryć niemal każdą powierzchnie, zarówno podłogi jak i ściany. Można go stosować również na blatach, schodach lub meblach. Charakterystyczna jest dla niego znikoma grubość 2-3 mm, bardzo duża elastyczność i co w naszym przypadku było decydujące – nieprzepuszczalność wody. 
W naszej realizacji posunęłyśmy się o krok dalej i zaprojektowałyśmy również  zintegrowaną z blatem umywalkę z mikrocementu. Przy użyciu tego materiału można trochę zaszaleć i wybrać dowolne wykończenie, mniej lub bardziej gładkie, dzięki czemu można dodać wnętrzu większej zadziorności, jak również wybrać odpowiadające nam wybarwienie. W naszym projekcie połączyłyśmy mikrocement z drewnem iroko. 
Nasz inwestor był zachwycony, my też. Ocenę pozostawiamy również naszym czytelnikom.

Projekt: dekoratorka.pl



















3 komentarze:

  1. Realizacja na prawdę wypadła rewelacyjnie, ale miałabym kilka pytać. Czy mikrocement jest dodatkowo imprgnowany, czy zawiera w sobie elementy hydrofobowe? Jaka jest jego wrażliwość na chemię, a szczególnie skrajnie mocne zasady (chlorowe środki czystości) i kwasy (większość środków stosowanych do mycia armatury, wanien itp.) ma odczyn kwaśny? Pytam bo cement wydaje mi się mocno wrażliwą powierzchnią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Powierzchnia jest impregnowana wodnym preparatem dwuskładnikowym, który jest elementem systemowym. Zdjęcia, które Państwo widzą to dwuletnie użytkowanie i normalne czyszczenie popularnymi środkami czystości jak w każdej łazience. Jest nadal nienaganny, co potwierdzają domownicy :). Pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam.
    Czy koszt takiej łazienki jest większy czy mniejszy od łazienek w kafelkach ?

    OdpowiedzUsuń